tablet

Tablet do nauki zdalnej. Gdzie kupić i czym kierować się przy wyborze?

Wybuch pandemii była dla wszystkich dużym zaskoczeniem. Nikt się nie spodziewał, że nabierze ona takich kolosalnych rozmiarów. Świat musiał dostosować się do nowych warunków. Każda większa instytucja państwowa przeszła na tryb działania zdalnego. Tak też stało się w przypadku szkół, w których ciężko byłoby wprowadzić wystarczające środki ostrożności. Dlatego rodzice musieli przystosować swoje pociechy do nauczania zdalnego. Istotny okazał się sprzęt, dzięki któremu nauczanie to może zostać przeprowadzone. Oprócz standardowych komputerów i laptopów, wielu rodziców wybrało tablet. W tym tekście przyjrzymy się jakie cechy powinien mieć dobry tablet oraz gdzie można go kupić.

tablet dzieci

Photo Victoria_Borodinova/ pixabay

Najlepszy tablet do nauki zdalnej

By dobrze uczestniczyć w zdalnych zajęciach, należy się do nich najpierw przygotować. Tak jak i nauczyciel, uczeń musi posiadać dobrej jakości sprzęt. Powinien mieć on funkcję komunikacji głosowej, a także wbudowaną kamerkę. Jak już wspomniałam, by wziąć udział w zajęciach zdalnych, można się połączyć przez komputer stacjonarny, laptop lub właśnie tablet. Istotną kwestią jest ilość spędzonego czasu przed komputerem, który w przypadku niektórych klas, jest bardzo długi. Warto więc kupić odpowiednio wygodny sprzęt, aby godziny przed nim spędzone, mogły być jak najproduktywniejsze. Dlatego najlepszą opcją okaże się tablet z dołączaną klawiaturą. Jest on niedużych rozmiarów, ale jest większy niż telefon, więc na pewno będzie się z niego wygodnie korzystało. Klawiaturę można podpiąć na USB, co pozwala na robienie notatek z zajęć. Tablet może służyć również do odbierania połączeń telefonicznych, po włożeniu do niego karty SIM.

Na co warto zwrócić uwagę w tablecie?

Główną cechą dobrego tabletu do nauki zdalnej, jest wygoda i funkcjonalność. Nie musimy od razu kupować bardzo drogiego sprzętu. Aktualnie na rynku znajduje się sporo tańszych modeli z całkiem dobrymi funkcjami. Istotne jest, aby procesor, który posiada sprzęt, pozwolił na płynną komunikację. Powinien więc nadążać za odtwarzaniem aplikacji, które podczas nauki będą używane.

Ważne jest również, aby tablet posiadał dużą ilość pamięci RAM. Ilość 2, a nawet 3 GB jest podstawą przy takim użytkowaniu. Warto zaopatrzyć się w większą ilość, ponieważ lepiej, żeby był jej zapas, niż żeby pamięci tej uczniowi zabrakło. Dobrze będzie też zwrócić uwagę na pamięć wewnętrzną sprzętu. Jest ona ważna, gdy dziecko będzie instalowało odpowiednie programy lub pobierało zdjęcia czy filmy. Można wybrać model z dodatkowym czytnikiem, który zwiększy pamięć, gdy zajdzie taka potrzeba.

Obudowa także jest istotną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę. Najważniejsze jest to, żeby była wytrzymała. W przypadku dzieci jest to ważne, ponieważ często nie obchodzą się dość ostrożnie ze swoim sprzętem. Najwytrzymalsze jest aluminium lub mocne tworzywo sztuczne. By uchronić tablet przed zarysowaniem i uszkodzeniem, warto dokupić do niego etui. Dodatkowo można zakupić rysik.

tablet

Photo Firmbee/ pixabay

Gdzie kupić tablet?

Żeby kupić dobrej jakości sprzęt, trzeba się po prostu na nim znać. Dlatego najlepszą opcją przy zakupie dobrej jakości tabletu, okaże się udanie do sklepu komputerowego. W takich sklepach doradzają specjaliści, którzy znają się praktycznie na każdym oferowanym modelu. Doradca pomoże dobrać sprzęt do osobistych preferencji, tłumacząc zawiłe opisy funkcji. Oczywiście, najpierw sami możemy się doszkolić przez internet, ale warto tę wiedzę skonfrontować z kimś, kto się na tym zna.