Praca w domu

Pomysły na pracę w domu – 14 ciekawych propozycji

W dzisiejszych czasach wiele osób w wyniku epidemii straciło swoje dochody lub się one zmniejszyły. Dlatego coraz więcej osób szuka w sieci pomysłów, jak może dorobić. Praca w domu świetnie nadaje się również dla świeżo upieczonych mam, studentów czy każdego, kto ma chęć, czas i umiejętności. Może się stać również stałym zajęciem. Praca online zyskała na popularności w czasach pandemii. Możliwości jest naprawdę ogrom. 

Praca w domu – pomysły

Nie ważne, czy chcesz dorobić, czy to ma być jedyne Twoje zajęcie, pomysłów na pracę w zaciszu własnego mieszkania nie brakuje. Przedstawiamy kilka z nich. 

Marketing afiliacyjny

Jest to prosty pasywny dochód za polecanie produktów firm. Ty dostajesz prowizję od sprzedaży. Możesz poświęcić temu choćby 2 godziny dziennie. Ważne, aby utworzyć sobie grupę potencjalnych odbiorców. Możesz na przykład stworzyć grupę na Facebooku i tam promować produkty. 

Pieczenie tortów, ciast

Jeżeli masz zmysł artystyczny i lubisz gotować lub piec torty czy ciasta, warto pomyśleć nad spieniężeniu przyjemności. Okazji do zamówienia tortu jest sporo – wesele, chrzciny, urodziny, komunia. Ładne, artystyczne, spersonalizowane torty zyskują popularność. Możesz czerpać inspiracje z internetu lub zapisać się na kurs zdobienia. Ciasta możesz sprzedawać w pobliskim sklepie. 

tort

Photo by congerdesign/ pixabay

Praca w domu – księgowy

Wystarczy kurs księgowości online, aby zacząć zarabiać w tym zawodzie. W internecie jest wiele ogłoszeń firm, które potrzebują księgowych. Jeżeli nie przeraża cię papirologia, masz smykałkę do liczb i lubisz to robić – dzialaj! 

Bloger

Blogowanie jest niedrogie i łatwe do rozpoczęcia. Może to być proste zajęcie, jeśli piszesz o czymś, co znasz, czym się interesujesz. Ludzie lubią czytać porady, oglądać filmiki z wybranej dziedziny, więc masz duże pole do popisu. Na początku nie zarobisz kokosów, ale jeśli Twój blog będzie popularny, zaczniesz zarabiać na reklamach i na wyświetleniach (np. za pomocą programu Ad Sense). Warto wybrać mało popularny temat, gdyż konkurencja może okazać się za duża, aby się wybić. 

Wirtualna asystentka 

Możesz stać się wirtualną asystentką i wykonywać różne zadania dla firm, na które one nie mają po prostu czasu. Może to być kontakt z klientem, tworzenie raportów, wykonanie reaserchu, ale także inne poważniejsze zadania. Jeśli jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie, może warto poszukać takiej oferty. 

Fotograf, obróbka zdjęć

Możesz zostać fotografem. Choć imprezy się nie odbywają, zawsze możesz zostać fotografem produktowym. Wiele firm szuka fotografa do robienia zdjęć produktów. Jeżeli fotografia nie jest i obca możesz także pracować przy obróbce zdjęć, poprawie ich jakości, wycinaniu tła itp. 

fotograf

Photo by Pexels/ Pixabay

Montażysta

Jeśli znasz się na komputerach i obróbce filmów możesz stać się montażystą. Wiele firm nagrywa filmy reklamowe, ale także blogersi również nagrywają video dla swoich odbiorców. Filmiki te trzeba odpowiednio zmontować, aby nadawały się do publikacji. Zwykle nie ma na to czasu, dlatego wiele osób szuka kogoś, kto im pomoże. 

Copywriter

Nigdy nie miałeś problemów z pisaniem i doborem słów? Poszukaj pracy jako copywriter. Wiele firm szuka osoby, która napisze dla nich treści na stronę internetową, na ulotkę czy do mailingu. 

Tworzenie stron internetowych, programista

Dziś firma bez strony internetowej nie istnieje. Dobra wizytówka w sieci, to droga do większych zarobków. Wiele firm szuka osób, które zrobią dla nich stronę lub zmodyfikują obecną. Jeśli z komputerem jesteś za pan brat, możesz zapisać się na kurs tworzenia stron online, a potem zacząć szukać zleceń. 

Możesz również pisać programy czy aplikacje. Języków programowania jest sporo, a rynek duży. Masz tu więc spore pole do popisu.

Sklep internetowy

Wiele handlu przeniosło się do sieci. Jeśli prowadziłeś lub prowadzisz sklep stacjonarny, możesz również utworzyć sklep internetowy. Zakupy online stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza teraz w czasie pandemii. 

sklep online

Photo by Mediamodifier/ Pixabay

Grafik

Wiele firm potrzebuje kogoś, kto zaprojektuje ich logo, strony internetowe lub reklamy wizualne. Jeśli lubisz bawić się grafiką, znasz programu graficzne, masz zmysł artystyczny, to zajęcie jest dla ciebie. 

Rękodzieło

Może lubisz malować obrazy, portrety? A może robisz piękną biżuterię lub robisz na szydełku? Te rzeczy są doskonałe na prezent. Ręcznie wykonane przedmioty są nie tylko piękne, ale i niepowtarzalne. Jeśli lubisz coś robić, masz jakieś hobby, pomyśl nad spieniężeniem tego. 

Korepetycje online

Jeśli masz odpowiednie kompetencje, możesz zacząć udzielać korepetycji online. Podczas nauki zdalnej, nauka nie jest na oczekiwanym poziomie, dlatego wiele osób, zwłaszcza ósmoklasiści czy maturzyści szukają korepetytorów.

Tłumacz

Władasz biegle obcym językiem? Świetnie! Zostań tłumaczem. Jeśli język obcy jest dla ciebie jak ojczysty, nie będziesz miał problemu z tłumaczeniami. Możesz tłumaczyć książki, teksty, ulotki, dokumenty i wiele innych materiałów. Wszystko zależy od twojej znajomości języka.

tłumaczenie

Photo by suju/ Pixabay

 

Jak widzisz, pomysłów do pracy w domu jest wiele, a to tylko garstka. Jeśli nie masz pracy, nie załamuj się. Pomyśl, w czym jesteś dobry, co lubisz robić i działaj! Będziesz robić rzeczy, które lubisz, a dodatkowo zarobisz pieniądze.