Latte macchiato z automatu kiedyś i dziś

Do dzisiaj możemy się spotkać w wielu miejscach z automatami do kawy, które serwują słodki ulepek ani trochę przypominający prawdziwe espresso czy cappuccino. Obecne kawomaty powoli wypierają te stare, ponieważ świadomy konsument wybiera zdrowe i wysokiej jakości produkty.

Co kryje w sobie kawa rozpuszczalna?

Dobra kawa rozpuszczalna różni się od ziarnistej tylko i wyłącznie zawartością kofeiny. Jej złą renomę trzeba przypisywać producentom kawy, którzy dodają w procesie wytwarzania różne szkodliwe dla zdrowia ulepszacze. Do produkcji takiej mieszanki używane są uszkodzone albo niedojrzałe ziarna kawy. Dobrej klasy produkty powinny być droższe i zawierać krótki skład. Zaletą picia kawy rozpuszczalnej bez wątpienia są zawarte w niej antyoksydanty. Odpowiadają one za zwalczanie wolnych rodników, odpowiedzialnych za proces starzenia się komórek.

Jakie napoje serwuje kawomat?

Współczesne ekspresy w automatach vendingowych są wyposażone w nowoczesne młynki do kawy i zaparzacze. Zupełnie niczym nie różnią się od wysokiej klasy sprzętu używanego w kawiarniach. Aromatyczne espresso, czy mleczne latte macchiato z automatu można otrzymać za jednym przyciśnięciem guzika. Obsługa nie sprawia problemu i jest przyjemna w użytkowaniu. Każdy rodzaj kawy przygotowywany jest na bazie espresso, ze świeżo mielonych ziaren. Niegdyś, aby zapłacić za jakikolwiek napój z takiego automatu trzeba było mieć przy sobie monety. Dzisiaj płatność kartą w takich urządzeniach to standard.

Czy automaty są higieniczne?

Tak jak ekspres, który posiadamy w domu tak i ten udostępniony publicznie trzeba okresowo myć. Do konserwacji i czyszczenia takiego sprzętu używa się dedykowanych środków, które mają zapewnić żywotność i odpowiedni smak kawy. O konieczności przeprowadzenia procesu czyszczenia zazwyczaj informuje nas samo urządzenie. Kawomaty muszą być regularnie poddawane takim czynnościom, bo w przeciwnym razie szybko uległyby uszkodzeniu. Do sporządzenia latte macchiato z automatu albo cappuccino konieczne jest mleko.

Dysze do spieniania, które nie są w odpowiedni sposób przeczyszczone z czasem przestają pełnić swoją funkcję. Warto dla swojego bezpieczeństwa sprawdzić, w jakim stanie jest kawomat i czy wygląda na regularnie odwiedzany przez serwis.

Świadomość nabywców rośnie co za tym idzie, oczekiwania rosną co do jakości sprzedawanych usług i produktów. Automaty do kawy zmieniły się na przestrzeni lat i nie przypominają dzisiaj w niczym starych technologii. Wszechobecne ekspresy samoobsługowe cechują się dostępnością 24 godziny na dobę i profesjonalnym wyposażeniem. Świetnie zastępują wysokogatunkowe produkty dostępne w kawiarniach wszędzie tam, gdzie tego potrzebuje konsument.