laptop

Laptop konwertowany—co to takiego?

Bardzo duży postęp techniczny sprawił, że dziś prawie każdy posiada komputer. Także urządzenia, które nosimy wciąż przy sobie, takie jak tablet czy smartfon, posiadają coraz więcej funkcji. Jednak najbardziej popularne są obecnie laptopy, które łączą w sobie cechy wszystkich tych urządzeń, po trochu. 

Postęp technologiczny sprawił, że nie wyobrażamy sobie życia bez komputera, zaś różnego rodzaju podręczne urządzenia – np. smartfony i tablety – przejmują coraz więcej jego funkcji. Nie są jednak w stanie w pełni zastąpić innowacyjnej i najbardziej spopularyzowanej formy komputera – czyli laptopa. Ich największą zaletą jest to, że można z nich korzystać w każdym miejscu. Od stanowiska pracy, gdzie może zastąpić z powodzeniem komputer stacjonarny, przez łóżko lub fotel—wszędzie tam, gdzie mamy potrzebę z niego skorzystać.

tablet

Photo fancycrave1/ pixabay

Kompaktowość nowoczesnych urządzeń

 

Mnogość zastosowania laptopów spowodowała, że stały się one bardzo popularne, dzięki temu ich zalety zostały jeszcze bardziej rozwinięte. Kompaktowość nowych urządzeń charakteryzuje się tym, że ich wielkość jest coraz mniejsza, ale ilość funkcji, które znajdują się wewnątrz, wzrasta. Są coraz mniejsze i lekkie, ale posiadają wiele praktycznych cech i masę udogodnień. Rozwijają się także urządzenia konkurencyjne, takie jak tablety oraz smartfony, które posiada każdy dorosły, a nawet dzieci. Taki sprzęt jest potrzebny do sytuacji z życia prywatnego, jak i zawodowego. Warto więc wybrać najbardziej odpowiadający sprzęt. Na rynku pojawił się także laptop konwertowany, który jest dużą konkurencją.

Laptop konwertowany, czyli 2w1

Aktualnie produkcja laptopów bardzo różni się od produkcji z przeszłości. Zmiany, które możemy zaobserwować, to postęp w technologii. Dzięki niemu na rynku funkcjonuje wiele rodzajów sprzętów, z różnym zastosowaniem. Przykładowo notebook dla programisty, różni się od sprzętu, który posiada osoba pracująca w biurze. I choć ogólne przeznaczenie laptopów pozostaje tym samym, to zmieniają się funkcje, w zależności od preferencji użytkowników. Producenci chętnie wprowadzają nowe rodzaje do sprzedaży. Bardzo oryginalnym jest laptop konwertowany, który wyróżnia się nowoczesną budową.

laptop

Photo Pexels/ Pixabay

Czym jest laptop 2w1?

Ten nowoczesny laptop jest urządzeniem, które należy do rodzaju ultrabooków. Są to cienkie notebooki, o bardzo zgrabnej obudowie. Charakteryzuje je również krótki czas uruchamiania się. Klawiatura w tych modelach jest podłączana osobno, dlatego często można ją oddzielić i użytkować laptop tylko dotykowo. Wtedy swoją funkcyjnością przypomina tablet. Jest to opcja, która pozwala na użytkowanie sprzętu według aktualnych potrzeb. By wrócić do jego pierwotnego wyglądu, wystarczy znów podłączyć klawiaturę. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, gdy chcemy posiadać dwa rodzaje sprzętu. Przy zakupie laptopa 2w1 mamy laptop oraz dodatkowo tablet.

Zalety laptopa konwertowanego

Możliwość odłączenia klawiatury sprawia, że przeglądanie treści w internecie stanie się bardzo wygodne. Na ekranie można także wyświetlić każdy dokument. Jest większy rozmiarem niż smartfon, dlatego łatwiej będzie z niego korzystać w takich celach. Na laptopie można również korzystać z różnych aplikacji. Oglądanie zdjęć lub słuchanie muzyki, jest równie proste, jak na smartfonie. W urządzeniu znajduje się także klawiatura dotykowa, które z powodzeniem może zastąpić tę przenośną.

Laptop jest lekki i poręczny, dlatego jego użytkowanie jest możliwe z każdego miejsca, co ułatwia pracę lub codzienne rozrywki.