edycja filmów

Darmowe programy do edycji filmów wideo

W świecie zdominowanym przez treści wizualne urzekające wideo może pomóc w osiągnięciu sukcesu Twojej marki. Samo nagranie filmu jednak nie wystarczy, dlatego, aby stworzyć oszałamiające filmy, potrzebujesz programu do edycji wideo. Wiele profesjonalnych programów to aplikacje płatne. Jednak jest kilka programów darmowych, które są godne polecenia. Niezależnie od tego, czy nagrywasz historie na Instagramie, reklamy na Facebooku, czy recenzje produktów na YouTube, użycie programów do edycji, sprawi, że filmy będą wyglądały profesjonalnie. Dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu nie musisz mieć budżetu, ani być Spielbergiem, aby uzyskać wspaniałe rezultaty. 

W tym artykule zestawiliśmy 5 bezpłatnych programów do edycji wideo. Każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie. 

film

Photo by art_of_pboeslcen/ Pixabay

 

Windows Movie Maker

To popularny program, który był dodawany do systemu Windows – od wersji Millenium po Vista. Jest on nadal najchętniej wybieranym programem do edycji video. Jest bardzo intuicyjny w obsłudze, dzięki czemu mogą z niego korzystać już dzieci w wieku szkolnym. 

Movie Maker to nieliniowe oprogramowanie do edycji, co oznacza, że ​​oryginalny plik umieszczony na dysku twardym nie zostanie w żaden sposób zmodyfikowany. Movie Maker tworzy własny, odrębny plik wideo podczas edycji, więc jeśli chcesz, możesz utworzyć kilka różnych filmów przy użyciu tego samego materiału. Różne funkcje programu Movie Maker obejmują narrację na osi czasu, efekty, ścieżkę dźwiękową, przejścia, tytuły i napisy końcowe.

Po otwarciu programu Movie Maker zobaczysz dwa różne widoki. Dostępny jest widok scenorysu i widok linii czasu. Widok scenorysu wyświetla wideo jako pasek filmu, który pokazuje różne sceny każdego klipu. Oba te widoki pokazują pasek wideo, pasek audio i pasek tytułów. Każdy pasek umożliwia edycję różnych klipów za pomocą tych funkcji. Chociaż możesz niezależnie edytować każdy klip i zastosować różne funkcje do tego konkretnego klipu, Movie Maker połączy te klipy, aby bezproblemowo odtwarzać je razem.

W zależności od posiadanej wersji programu Movie Maker dostępnych będzie do 63 przejść i 49 efektów. Aby wykorzystać dowolny z efektów lub przejść, wystarczy przeciągnąć je i upuścić na wybrany klip wideo.

Pinnacle Video Spin

Interfejs VideoSpin jest również bardzo intuicyjny. Nawet jeśli nie miałeś wcześniej kontaktu z edycją wideo, z pewnością poradzisz sobie z tym programem. 

Pinnacle jest bardzo łatwy w użyciu, możesz w ciągu kilku minut utworzyć film ze zdjęć z wakacji. Wybierz zdjęcia i filmy, które chcesz dodać do wideo, a następnie przeciągnij i upuść je na pasku tworzenia w dolnej części interfejsu, a następnie dodaj efekty przejścia i trochę dźwięku. Dźwięki mogą być utworami mp3 lub oferowanymi efektami przez program. Gdy film będzie gotowy, wybierz format wyjściowy i pozwól VideoSpin zająć się resztą.

Jeśli jesteś fanem youtube, z radością powitasz VideoSpin, ponieważ po utworzeniu własnego wideo program oferuje możliwość automatycznego przesłania go na serwis. Bezpłatna wersja jest uboższa od płatnej, jednak jeśli nie tworzysz filmów oskarowych, z pewnością ci wystarczy. 

aparat

Photo by Pexels/ Pixabay

 Go Pro Studio

Oprogramowanie GoPro Studio ułatwia przekształcanie klipów GoPro w niesamowite, profesjonalnej jakości filmy. Szablony GoPro Edycja metodą „przeciągnij i upuść” pomagają szybko utworzyć wyjątkowy film. Możesz tworzyć filmy od podstaw, korzystając z różnych zaawansowanych narzędzi do edycji. Przycinaj i miksuj klipy. Dodawaj tytuły, muzykę, ścieżki audio i nie tylko. Dostosuj prędkość odtwarzania wideo do bardzo zwolnionego i szybkiego ruchu – Flux ™ sprawia, że ​​zmiany prędkości są niezwykle płynne. Ponadto wyświetlaj tagi HiLight, aby szybko znajdować najlepsze klipy i wygodniej odtwarzać i edytować.

Cechy programu:

  • Odtwarzaj filmy GoPro i przeglądaj zdjęcia;
  • Odtwarzaj i eksportuj sekwencje zdjęć Time Lapse jako filmy;
  • Wyświetlaj znaczniki HiLight, aby szybko znajdować najlepsze klipy i wygodniej odtwarzać i edytować;
  • Z łatwością twórz atrakcyjne filmy w stylu GoPro – przycinaj, edytuj i miksuj klipy wideo oraz dodawaj tytuły, muzykę i ścieżki audio;
  • Flux ™ umożliwia niezwykle płynne zmiany prędkości w ultra zwolnionym i przyspieszonym tempie;
  • Szablony GoPro Edit pomagają szybko uzyskać niesamowitą edycję, wybierając muzykę, punkty edycji, efekty ruchu, ale także o wiele więce;
  • Eksportuj klatki wideo w pełnej rozdzielczości;
  • Kontrola regulacji rybiego oka;
  • Edytuj wciągające filmy 3D (wymaga Dual HERO System 2);
  • Obsługuje GoPro, Canon ®, Nikon ® i inne formaty H.264 mp4 i mov 3 o stałej liczbie klatek.

Blender

To jeden z najlepszych bezpłatnych programów do edycji wideo na rynku. Blender to program typu open source, z którego można korzystać całkowicie za darmo. Narzędzie zostało zaprojektowane jako pakiet animacji 3D, ale zawiera bardzo przydatny edytor wideo. Edytor wideo Blendera powinien wystarczyć do większości Twoich potrzeb wideo.

Edytor umożliwia wykonywanie podstawowych czynności, takich jak cięcie wideo i splatanie. Możesz go również używać do wykonywania bardziej złożonych zadań, takich jak maskowanie wideo. To sprawia, że ​​jest to bardzo elastyczny edytor wideo, który jest przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

foto

Photo by geralt/ Pixabay